Spor ve sağlıklı yaşama dair tüm paydaşları bir araya getirmeye hazırlanan ANFAŞ Spor Ekipmanları Takviye Ürünleri ve Aktiviteleri Fuarı, Gençlik ve Spor Bakanlığı‘nın destekleriyle Antalya Fuar ve Kongre Merkezi’nde 04-08 Eylül 2019 tarihleri arasında kapılarını 2. kez açmaya hazırlanıyor. 

Sektörün tüm paydaşları ve profesyonellerini yeniden buluşturacak olan fuarla eş zamanlı olarak Türkiye Vücut Geliştirme Dünya Şampiyonası Milli Takım seçmeleri de ANFAŞ SporTurkey ev sahipliğinde yapılacak. Çeşitli kategori ve etaplarda gerçekleşecek şampiyonada bay ve bayan sporcular derece almak için kıyasıya yarışacak. Dev organizasyonla fitness ve vücut geliştirme alanındaki tüm profesyoneller; bu spora gönül verenler ve ziyaretçilerle bir araya geliyor.

Dört mevsim elverişli iklimi, muhteşem doğası ve  tüm spor branşlarını bünyesinde barındıran eşsiz coğrafi konumu ile sporun merkezi Antalya’da organize edilen ANFAŞ SporTurkey, katılımcılarına doğru yerde doğru hedef kitleye ulaşma imkanı sunuyor.

Spor ekipman ve donanımları,sağlık, sporcu performans ürünleri giyim,beslenme,aksesuar,gıda takviyelerinin yer alacağı fuarda ayrıca doğa sporlarından sağlık ve fitness kulüplerine kadar sektördeki tüm firmalar buluşuyor.
 
Sektörü turizmin başkenti Antalya’da buluşturmak, kentte spor bilincini artırmak ve alanında uzman, tanınmış isimleri bir araya getirmek amacıyla 2.si organize edilecek olan fuar sektörel bağlantılara da imkan sağlıyor. Fuar spor ekipman,giyim,beslenme ve bu alanda profesyonel tüm firmaları bekliyor.

Ziyaretçi ilgisinin yoğun olduğu 1.SporTurkey fuarı sektörel buluşmalar, iş ortaklıkları ve bağlantılara da imkan sunmuştu . 6 bine yakın kişinin ziyaret ettiği 1.ANFAŞ Spor Ekipmanları Takviye Ürünleri ve Aktiviteleri Fuarı‘na  608 yabancı konuk katılırken; 90 firma 220 markada ürün sergilendi. SporTurkey sporun hemen her dalından renkli aktiviteler ve programlarla Antalyalılara spor şöleni sundu.