Özel Öğrencilerden Sokak Hayvanlarına Sıcak Şefkat

Özel eğitim alan çocuklar, Çankırı Belediyesi’nin sosyal belediyecilik çalışmaları kapsamında belediyenin Sokak Hayvanları Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezini ziyaret etti.
Bu haber 1796 kere okunmuş.18 Aralık 2019, Çarşamba - 16:07

Özel eğitim alan çocuklar,  Çankırı Belediyesi’nin sosyal belediyecilik çalışmaları kapsamında belediyenin Sokak Hayvanları Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezini ziyaret etti. Aileleri, eğitmenleri, Belediye Engelliler Koordinasyon Merkezi çalışanları ve Veteriner Hekim gözetiminde gerçekleşen ziyarette çocuklar, yavru köpekleri doyasıya sevdi. 

Çankırı Atatürk İlkokulu özel eğitim sınıfında öğrenim gören engeli olan çocuklar, bu kez barınaktaki dostlarını ziyaret etti. Özel çocuklar, Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezindeki sahipsiz yavru köpeklerin bakım ve beslenmesine yardımcı oldu. Keyifli vakit geçiren çocuklar, barınağa yeni bırakılmış üç yavru köpeğe de Çiçek, Pamuk ve Misafir isimlerini verdi. Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, özel öğrencilerin yaşadıkları çevrenin farkında olmalarına ve diğer canlıların da yaşama hakkı olduğunu fark etmelerine katkı sağlamak için belediyenin Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezinde sahip çıkılan sokak hayvanları ile vakit geçirmelerini sağladıklarını belirtti. Esen, bu etkinliği Çankırı’daki diğer özel eğitim sınıflarında da gerçekleştirmek istediklerini ifade etti. 

Etiketler: Çankırı   belediye   özel   eğitim   çocuk   hayvan   barınak   ziyaret  

Yorumlar

YazarlarTümü
AnketTümü
WEB SİTEMİZİ NASIL BULDUNUZ ?
 
haber yazılımı: buki