Uzun süredir kol uyuşması şikâyeti olan ve bunu önemsemeyen 49 yaşındaki Ali Kaleli’nin, koroner kalp hastası olduğu kriz geçirince anlaşıldı. Medical Park Antalya Hastane Kompleksi’ne giden hasta, Prof. Dr. Hüseyin Okutan’ın müdahalesi ile ölümün kıyısından döndü.

Antalya’da yaşayan Ali Kaleli’nin bir süredir sol kolunda uyuşma vardı, önemsemedi. Bir gece aniden göğsü de ağrıyınca hastaneye gitti. 49 yaşındaki hastaya tanı konulamadı! Soluğu Medical Park Antalya Hastane Kompleksi’nde alan Ali Kaleli’nin koroner kalp hastası olduğu ve kriz geçirdiği ortaya çıktı. Hastaya Kalp ve Damar Cerrahisi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Okutan ilk müdahaleyi yaptı. İlk olarak anjiyo işlemi yapılan hasta sonrasında da bypass ameliyatı olarak sağlığına kavuştu. Başarılı geçen ameliyat sonrası Ali Kaleli bir hafta gözetim altında tutuldu ardından taburcu edildi.

Prof. Dr. Hüseyin Okutan kol uyuşmasının kalp krizinde önemli bir haberci olduğu konusunda uyarıda bulunarak şunları söyledi: “Hastamızda zaman zaman kol uyuşması oluyormuş, fakat kendisi bunun çalışmaya bağlı olduğunu düşünüyormuş, çok üstüne düşmemiş. Fakat bu aslında normalde koroner kalp hastalığının bir belirtisidir. Kol uyuşmasını önemsemek lazım. Bazen hiçbir göğüs ağrısı veya başka bir şikâyet olmadan özellikle sol kolda uyuşma kalp hastalığı belirtisi olabilir.”

Kendisini yeniden doğmuş gibi hissettiğini söyleyen Ali Kaleli ise “Ailemde kalp hastası olmadığı için hiç şüphelenmedim. Ölümün kıyısından döndüm. Prof. Dr. Hüseyin Okutan ve hastane çalışanlarına ilgilerinden dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.