Antalya’nın alışveriş ve yaşam merkezi Erasta Antalya’nın, ilkini geçtiğimiz yıl gerçekleştirdiği ve büyük ilgi gören Bebek Şenliği’nin bu yıl ikincisi düzenleniyor. Antalya İl Sağlık Müdürlüğü’nün destekleri ile hazırlanan şenlik, 05-06 Ekim tarihlerinde gerçekleşiyor.   

Erasta Antalya, “2. Bebek Şenliği”ne ev sahipliği yapıyor. Geçtiğimiz yıl yoğun katılım alan şenlik, bu yıl bir kez daha tüm anne ve babaları, bebekleri ile birlikte Erasta Antalya’da buluşturuyor. Anne sütü ile beslenmeyi desteklemek ve yaygınlaştırmak amacı ile düzenlenen etkinlikleri, birbirinden eğlenceli yarışma ve eğitimler oluşturuyor. 05 Ekim Cuma ve 06 Ekim Cumartesi günlerinde saat 14:00-19:00 arasında düzenlenen şenlik, bebeklerin katılımıyla renklenen Emekleme Yarışması’na sahne oluyor. Ödüllü Emekleme Yarışması’na katılan her bebeğe katılım ödülü verilirken, birinci bebeğe bebek arabası, ikinci bebeğe yürüteç, üçüncü bebeğe mama sandalyesi hediye ediliyor. Antalya İl Sağlık Müdürlüğü’nün destekleri ile Emzirme Haftası kapsamında düzenlenen şenliğin eğitimlerini, Akdeniz Üniversitesi Tıp Öğrencileri Birliği üyeleri gerçekleştiriyor. Annelere ve anne adaylarına yönelik düzenlenen eğitimler, anne sütünün ve emzirmenin faydaları gibi konuları kapsıyor. 

Ziyaretçilerin, Erasta Antalya’da gerçekleşen “Bebek Şenliği” için 0242 345 35 40 numaralı telefondan bilgi almaları ve kayıt yaptırmaları mümkün.