İşitme engelli Şeyma Bozkurt’un (23) doğum süreci duygusal anlara sahne oldu. Doğumun gerçekleştiği hastanede görevli İşaret Dili Tercümanı Esin Vardar, anne adayına4.5 aylık hamileyken yavrusunun ilk kalp atışlarını, doğumda ise ilk ağlayışınıişaret diliyle anlattı.

İşitme engelliçift Şeyma ve Coşkun Bozkurt’un, annelik ve babalık sevinçleri, duygulu ve biro kadar heyecanlı görüntülere sahne oldu. Özel Medifema Hastanesi İşaret Dili Tercümanı Esin Vardar, Bozkurt çiftinin sesi oldu. Vardar, anne adayının tümmuayene ve tetkiklerine eşlik etti. Anne olma heyecanı yaşayan Şeyma Bozkurt, 4aylık hamileyken bebeğinin kalp atışı sesini, Vardar sayesinde duydu.

39 hafta boyunca hep anne adayı ile neredeyse birlikte yaşayan Esin Vardar, annenin doğumuna da girdi. Bebeğinin kalp atışlarını anneye anlatan Vardar, küçük Serpil’in doğduktan sonraki ilk ağlayışını da tanıklık etti. O anlarda ameliyathane ekibi olarak hep birlikte ağladıklarını anlatan Vardar, “Anne sezaryen doğum yaptı.Doğum gerçekleştikten sonra bebeğim nasıl, ağlıyor mu’ diye sordu. Ben de,işaret diliyle bebeğin ağladı, çok sağlıklı dedim. Çok mutlu oldu. Bu sahneye şahit olan doktorlarımız, ebe arkadaşım ağlamaya başladık. Çok duygulanmıştık” dedi.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op.Dr. Zeynep Atgüden, Aneztezi Uzmanı ÖzlemÇınar,  Ebe Yeşeren Sevgi Örter ve İşaret Dili Tercümanı Esin Vardar’ın girdiği doğumda duygulu anlar yaşandı. Sezaryenle gerçekleşen ‘Fatma Serpil’ bebek sağlıklı olarak dünyaya geldi.  Vardar, şunları söyledi:  “Bebek dünyaya geldikten sonra anne işaret dili ile bana, ‘Bebeğim nasıl’ diye sordu. Ben de ona yine işaret diliyle, ‘Bebeğin sağlıklı, ağlıyor’ dedim. Bu konuşma trafiğini gören ekip üyeleriağlamaya başladı. Ben de anne ile bebek heyecanını yaşadım” diye konuştu.