Kemer’deki Ulupınar Şelalesi ve Restoranı, doğayla buluşmak, balık tutmak, güneş ve havuz keyfi yapmak isteyen yerli ve yabancı turistlerin uğrak yeri oldu.

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, “43. Turizm Haftası Etkinlikleri” kapsamında gerçekleştirilen “Ulupınar-Olympos Likya Yolu Yürüyüşü” etkinliğine ve şelalenin doğal yapısına katkılarından dolayı, Ulupınar Şelale Restorant sahibi Doğan Akkelle’ye teşekkür plaketi verdi. Etkinliğe Kültür ve Turizm İl Müdürü İbrahim Acar, Antalya İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan, Antalya İl Alay Komutanı Tuğgeneral Tekin Aktemur, Kemer Kaymakamı Hüseyin Kara Meşe, basın mensupları ve vatandaşlar katıldı. Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu da, etkinlilere ve Likya Yolu’nun düzenlemelerinde destek oldu. 

Kemer bölgesine gelen turistler, bozulmayan doğası ve renkli etkinliklerin ve lezzetlerin adresi olması nedeniyle adeta bir dünya markası haline gelen Ulupınar’ı tercih ediyor. Ulupınar’ın en büyük avantajı Kemer bölgesine çok yakın olması. Ulupınar sadece yemek için değil gün boyu vakit geçirmek, yürüyüş yapmak ve doğayla baş başa kalmak için de tercih ediliyor. Ulupınar Şelale Restoran’ın  sahibi Doğan Akkelle “Şelale ve tesisimiz, gösterdiğimiz özen, koruduğumuz doğal yapı ve hizmet kalitemiz nedeniyle tüm dünyanın tanıdığı bir yer haline geldi. Ancak bizim de sorunlarımız var. Örneğin; Herşey dahil sistemi Ulupınar Şelaleyi ve esnafı da olumsuz etkiliyor. Turist otelde yiyip içtiğinden dışarı çıkmıyor ve para harcamıyor” dedi.

“Turistlerde para az ama tatil kültürü var” diyen Akkelle, “AVM’lerde zaman geçirmek yerine işletmemizi tercih eden turistler, burada gönüllerince vakit geçirebiliyorlar.  Ayrıca Ulupınar’da organik süt ve süt ürünlerinden faydalanabiliyorlar” dedi. Yılda ortalama 100 bin kişinin ziyaret ettiği Ulupınar Şelalenin,  yerli turistler tarafından daha çok tercih edildiğini belirten restoran sahibi Doğan Akkelle, “Turizm acentaları yabancı turisti, deniz ve güneşten faydalanmasının yanı sıra Türk kültürünü tanımaları için de buraya getiriyor. Turistler tesisimize geldiğinde piknik yapıp, balık tutabiliyor, mangal yakıp, dalından meyve sebze toplayabiliyorlar. Bizim kültürümüzle tanışabiliyorlar” diye konuştu.