Fonksiyonel bileşen üretimi liderlerinden BENEO, Frankfurt'ta gerçekleşecek olan HiE 2018'de sportifleştirme dahil, gelişmekte olan pek çok sektör trendi hakkında katılımcıları bilinçlendirmek için bir platform oluşturacak. Profesyonel triatlet ve BENEO elçisi Marc Rink ile işbirliği içinde çalışan şirket, aktif bir yaşam tarzını tercih eden tüketicilerle bilgi alışverişinde bulunarak, sporcu beslenmesi ve sağlıklı beslenme düzeni hakkında son gelişmeleri paylaşacak.

Düzenli olarak yoğun tempoda aktif olan tüketiciler ,yoğun bir günü idare etmelerine, iyi görünmelerine ve hissetmelerine yardımcı olan ve kilo kontrolünü destekleyen ürünleri tercih ediyor. Bu durum, kan şekeri yönetiminin, sürekli enerji salınımının ve gıdaların yağ yakma etkisinin onlar için büyük önem taşıdığı anlamına gelse de, şu anda piyasada bulunan birçok sporcu ürünü bu ihtiyaçları karşılamamaktadır.

Enerji sağlamak için tasarlanan birçok sporcu ürünü, maltodekstrin, glukoz şurubu ve sukroz gibi yüksek glisemik karbonhidratlar içerir, bu da glikozun kan dolaşımına hızlı bir şekilde salgılanmasını sağlar. Anlık enerji ihtiyacı olanlar için bu ürünler uygun olsa da, antrenmanlarında ve günlük spor aktivitelerinde dayanıklılık arayan ya da gün içinde dengeli enerji seviyeleri hedefleyenler için ideal değildir. Bu tüketiciler için kan şekeri seviyelerinde daha az bir etkiye sahip olan düşük glisemik bir karbonhidrat tercih edilir; çünkü bu karbonhidratlar sadece enerji sağlamaz, aynı zamanda kilo vermeye yönelik hedefleri olan sporcular için enerji yönetimini  destekleyerek yağ yakımını da teşvik eder.

BENEO'nun Palatinose™ (izomaltuloz)'u, balda doğal olarak bulunan ve kan şekeri seviyelerinde dengeli bir etkiye sahip olan düşük glisemik endekse sahip, tamamen sindirilebilen bir karbonhidrattır. Profesyonel atletlerin olduğu kadar yoğun tempolu hayatlara sahip tüketicilerin de gün içinde ihtiyaç duyduğu enerjiyi sağlar. Doğal ve hafif tatlılığa sahip olduğu için yiyecek ve içecek üreticilerinin çok çeşitli sporcu ürünleri tasarlamasını sağlar.

Çeşitli sporcu beslenme ürünlerinde kullanım için ideal olan Palatinose™, sürdürülebilir karbonhidrat enerjisi sağlar, şeker seviyesinde istenmeyen ani iniş ve çıkışları ortadan kaldırır ve daha etkili bir şekilde yağ yakılmasına yardımcı olur. Bu fizyolojik yararlar,Palatinose ™'u yalnızca dayanıklılık sporcularına yönelik ürünlerde değil, aynı zamanda düşük yoğunlukta spor yapan diğer tüketicilerin kullanım için de ideal kılar.

BENEO Pazarlama Direktörü Thomas Schmidt : “Son yıllarda, yiyecek ve içecek üreticileri, “ sportif ” her şeye artan tüketici ilgisi ile karşılaşıyor. Geleneksel jeller, barlar ve içeceklerin yanı sıra, sporcu beslenmesi, spor beyanlarının yer aldığı hazır yemeklerden ve atıştırmalıklardan makarnaya kadar geniş bir yelpazede gıdaların piyasaya sürülmesi ile daha da yaygınlaşıyor. Geleneksel gıdaların sportif bir görünüm kazanmasıyla belirsizleşen sınırların yanı sıra, üreticilerin bu eğilime girmelerine yardımcı olacak ilginç yeni pazarlama fırsatlarını HiE'de vurgulamayı arzu ediyoruz." diyor.

Profesyonel triatlet, Marc Rink, bu yıl HiE'de BENEO'ya katılacak. Palatinose™'u hem kendi hem de antrenörlük yaptığı diğer sporcuların beslenme düzenlerinin bir parçası olarak kullanan Rink, performans artışı için kullandığı Palatinose™ deneyimlerini birinci elden katılımcılarla paylaşacak. Ayrıca, BENEO-Teknoloji Merkezi'ndeki uzmanlar HiE'de performans, tat ve yapı açısından yeni reçete konseptlerini de sergileyecek.

Sportifikasyon faaliyetlerinin yanı sıra BENEO, sindirim sağlığı da dahil olmak üzere sektörü etkileyen diğer trendler hakkında en son haberleri ve gelişmeleri sunacak. Bu yıl HiE'de BENEO #8A51 numaralı stantta bileşenleri hakkında daha fazla bilgi almak veya şirketin beslenme uygulama ve pazar uzmanlarıyla tanışmak isteyen katılımcıları karşılayacak.

BENEO’nun Palatinose™, şeker pancarından elde edilen akıllı bir karbonhidrattır. Moleküler yapısı nedeniyle eşsizdir. Bir disakkarit olan Palatinose ™ sükroza gibi glukoz ve fruktoz molekülleri içerir, ancak sükrozun aksine moleküllerin bağı çok daha güçlüdür, bu da insan vücudunun onu tamamen sindirdiği ve sindirimin daha yavaş olduğu anlamına gelir. Sonuç olarak, tam karbonhidrat enerjisi (glikoz) daha düzenli ve sürekli bir şekilde sağlanır. Kan şekeri seviyeleri ani iniş ve çıkışlar olmadan dengeli bir şekilde kalır ve bu da yağların daha verimli yakılmasına yardımcı olur. Yağ yakma oranının artması, aktif tüketicilerin karbonhidrat rezervlerini daha uzun süre kullanabilmeleri anlamına gelir.