Manavgat Belediyesi tarafından bu yıl 23.ncüsü düzenlenen Barış Suyu, Kültür, Turizm, Sanat ve Gençlik Festivalinin 6. gününde sanatçılar Edis ve Gökçe’yi izlemek için binlerce vatandaş festival alanına akın etti. Başkan Şükrü Sözen muhteşem gecede birlik ve beraberlik mesajları verdi

Kentteki turizm canlılığını arttırmak, esnafa katkıda bulunmak ve insanları sosyal yaşamın içerisine dahil edebilmek amacıyla yapılan Barış Suyu Kültür, Turizm, Sanat ve Gençlik Festivali’nin 6. gününde de sanatçılar Ediş ve Gökçe’yi izlemek isteyen Manavgat halkı Atatürk Kültür Merkezi’ne akın etti. Ünlü sanatçıların Manavgat halkıyla buluşacağı ve 3 gün süren halk konserlerinin ikinci gününde önce güzel sanatçı Gökçe sahne alarak popüler parçalarını Manavgat halkı için seslendi. Gökçe’ye teşekkür plaketi ve çiçeğini Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Ödevoğlu sundu. 

Ardından Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen Manavgat halkına hitaben anlamlı bir konuşma yaptı. Başkan Sözen, konuşmalarında Türkiye’nin her zamankinden fazla birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğu dönemde Manavgat’ta yapılan festivallerin büyük önemi olduğunu ve tüm ülkeye ve dünyaya festivaller aracıyla güzel mesajlar vermeye çalıştıklarını söyledi. Festivallere sadece bir akşamda 50 bin kişinin gelmesinin büyük memnuniyet verici olduğunu vurgulayan Başkan Sözen’ in Atatürk, Cumhuriyet değerleri, vatan, bayrak sevgisine değindiği konuşması ve Nazım Hikmet in Yürümek isimli şiirini seslendirmesi büyük alkış aldı. 

Ardından sahne alan pop müzik sanatçısı Edis en güzel parçalarını dansçılar eşliğinde seslendirdi. Edis’i dinleyen gençler, kıvrak şarkılarla hem dans etti, hem şarkılara eşlik etti. Edis’e Manavgat’ın sloganı olan Özgürce Yaşa plaketini ve çiçeğini Başkan Şükrü Sözen sundu.